01.10.2018.
Sporta nozares aktuālie finansēšanas un pārvaldības jautājumi tiks risināti

LOK Ģenerālās asamblejas paplašinātās ārkārtas sesijā, kas 28. septembrī norisinājās AS “GASO” Sporta kompleksā, tika pārrunāti vairāki sporta nozarei svarīgi jautājumi, tostarp par valsts pārvaldības, finanšu un infrastruktūras jomām, tāpat tika izskatīts veiksmīgas pārvaldības reformas piemērs, kā tas tika paveikts Islandē, kā arī tika apspriests jautājums par prioritārajiem sporta veidiem Latvijā.

 

Pasākuma laikā Ministru prezidents Māris Kučinskis savā uzrunā paziņoja, ka valstij ir jākompensē šogad radušās aktuālās sporta nozares vajadzības. “Ir aktualizēta virkne jautājumu saistībā ar nodokļu sistēmas izmaiņām un ir nepieciešams turpināt darbu, domājot par sporta nozares attīstību. Nevieni uzlabojumi un sistēma nedarbosies, ja nebūs savstarpējās sapratnes un sadarbības starp iesaistītajām organizācijām un valdību. Augsti sporta panākumi ir Latvijas mārketings un vizītkarte. Ir notikusi manis veidotās darba grupas pirmā sēde. Konstatēts, ka valsts pusē ir nepieciešama labāka koordinācija, iespējams, varētu vērtēt atsevišķas struktūras izveidi premjerministra pakļautībā vai Izglītības un zinātnes ministrijā.”

 

LOK Ģenerālās asamblejas paplašinātajā ārkārtas sesijā tika izskatīts un pieņemts arī lēmums par Memoranda par sportu veidošanu politiskajām partijām. Diskusiju rezultātā Memoranda projekts saņēma vairākus papildinājumus. Redakcijas komisija visus tos atzīmēja un līdz noteiktajam termiņam – 4.oktobrim, turpinās darbu pie Memoranda projekta, to papildinot un LOK Valdei iesniedzot tā gala versiju. Memorands par sportu politiskajām partijām tiks izsūtīts visām politiskajām partijām, Valdībai, Saeimai, pašvaldībām, sporta organizācijām un plašsaziņas līdzekļiem, kā arī tas tiks publicēts LOK mājaslapā internetā.

 

LOK Ģenerālās asamblejas paplašinātā ārkārtas sesijā piedalījās ne tikai LOK individuālie locekļi un Olimpisko sporta veidu federācijas, bet arī neolimpisko sporta veidu pārstāvji, pašvaldību vadītāji, politisko partiju premjera amata kandidāti un citas interesējošas personas.