20.09.2018.
Ministru prezidenta vadībā izveidota darba grupa sporta finansējuma jautājumu risināšanai

Atbildot uz iniciatīvas “Es atbalstu sportu!” ierosinājumiem par nepieciešamību sakārtot sporta nozares pārvaldības un finansējuma jautājumus, ar Ministru prezidenta Māra Kučinska rīkojumu izveidota darba grupa. Tās uzdevums būs sagatavot priekšlikumus par sporta valsts pārvaldības un finansējuma modeļa maiņu, kas attiecīgi veicinātu augstus sasniegumus sportā, kā arī sportiskas un veselīgas sabiedrības attīstību.

 

Darba grupu vadīs premjers, un kopā ar viņu tajā darbosies AS “Dobeles dzirnavnieks” valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils, Latvijas Handbola federācijas ģenerālsekretārs, Eiropas Handbola izpilddirekcijas loceklis Anrijs Brencāns, Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas ģenerālsekretārs Zintis Ekmanis, Latvijas Futbola federācijas prezidents Kaspars Gorkšs, Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidente Ineta Radēviča, finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, kā arī Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

 

Darba grupai līdz šā gada 31. oktobrim būs jāsagatavo un jāiesniedz Valsts kancelejā priekšlikumi par sporta valsts pārvaldības modeļa maiņu, lai nodrošinātu sporta nozares efektīvu pārvaldību un pienācīgu pārstāvniecību valdībā, kā arī jāizvērtē esošais sporta nevalstisko organizāciju darbības modelis, lai veidotu efektīvu sadarbību ar nevalstiskā sektora partneriem. Tāpat līdz minētajam termiņam būs jāizstrādā un jāiesniedz priekšlikumi par sporta valsts finansējuma modeļa maiņu, lai ieviestu caurskatāmu un efektīvu finansējuma izlietojumu.